Tipy na výlet

Jizerské hory jsou ideální pro zimní i letní rekreaci.

V zimě se nabízí možnost sjezdového lyžování v nedalekých centrech Severák (5 km), Bedřichov (8 km) či Tanvaldský Špičák (8 km). Přímo kolem chaty vede běžkařská trasa vedoucí z tréninkového okruhu v Břízkách na Jizerskou magistrálu .

V létě je okolní terén vhodný pro pěší turistiku i cykloturistiku, 1 km od chaty se nachází přírodní koupaliště a přehrada Mšeno v Jablonci nad Nisou je vzdálena 3 km. V tomto městě lze navštívit celoročně plavecký bazén s tobogánem, či zimní stadión.

Jako cíle výletů do okolí lze doporučit nedaleký Liberec a jeho ZOO a botanickou zahradu , či vrchol Ještěd , dále pak vrch Kozákov , zámek Sychrov , nedaleký Frýdlant s monumentálním zámkem , Lázně Libverda s Obřím sudem , či poutní místo Hejnice s barokním klášterem. Největším lákadlem Jizerských hor v letním období je zajisté cykloturistika a návštěva mnohých vyhlídkových rozhleden, kterých je v našem okolí hned několik. Jedná se například o Bramberk, Slovanku, Královku, Špičák, Černou Studnici, Proseč či Štěpánku.